Teatr Telewizji TVP

Miłobójcy

Premiera telewizyjnej rejestracji autorskiego przedstawienia, Lecha Mackiewicza, zrealizowanego w Teatrze Nowym w Zabrzu.

Autor tak mówi o spektaklu: „Opowiada historię nieszczęśliwej miłości Klementyny (miejscowej dziewczyny) do Obcego, która to okazuje się mieć tragiczny wpływ na życie ludzi z nią związanych. Nasza historia, choć fikcyjna, dzieje się w kontekście wydarzeń zabrzańskich 2011 roku. Materiały zbierałem włócząc się po mieście, obserwując i słuchając ludzi w pobliskich barach, na dworcach, czytając internetowe fora, odwiedzając miejsca dla Zabrzan ważne. Zapisywałem to co usłyszałem, jednocześnie dokonując zapożyczeń języka „ludzi stąd” - w ten kontekst wplatałem naszą Klementynę i jej przypadki. Wydaje mi się, że powstała historia bardzo prawdziwa, ludzka i przejmująca. (…) Tutaj śmiech przeplata się ze wzruszeniem, a ból i brutalna rzeczywistość - jakże obecne na co dzień w naszym życiu – nie zabijają jego radości. To czas, kiedy ludzkie marzenia dostają kolejną szansę na spełnienie”.

Autor: Lech Mackiewicz
Reżyseria: Lech Mackiewicz
Scenografia: Jan Polivka
Muzyka: Wojtek Byrski

Obsada: Joanna Falkowska, Danuta Lewandowska, Jolanta Niestrój-Malisz, Joanna Romaniak, Renata Spinek, Dagmara Ziaja, Grzegorz Cinkowski, Dariusz Czajkowski, Marcin Gaweł (gościnnie), Jarosław Karpuk, Marian Wiśniewski, Mariusz Wojtas