Teatr Telewizji TVP

PGNiG mecenasem Teatru Telewizji

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo mecenasem Teatru Telewizji.

Trzyletnia współpraca z TVP to największa i najważniejsza inwestycja PGNiG w polską kulturę. Mecenat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa nad Teatrem Telewizji został zainaugurowany 18 kwietnia 2016r. Prezesi zarządów obu spółek – reprezentujący TVP SA Jacek Kurski oraz kierujący PGNiG SA Piotr Grzegorz Woźniak – podpisali wówczas w tej sprawie list intencyjny.

– Wsparcie dla polskiego dziedzictwa narodowego jest jednym z priorytetów naszej działalności społecznej – podkreśla Piotr Grzegorz Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA. – Właśnie dlatego zależy nam na angażowaniu się w tak prestiżowe projekty jak mecenat Teatru Telewizji.

Uzyskane dzięki zaangażowaniu PGNiG SA środki w głównej mierze przeznaczane są na realizację spektakli oraz ich reklamę.

– Jesteśmy polską Spółką, dla której szczególną rolę odgrywa krzewienie narodowej kultury wysokiej, angażowanie się w jej rozwój oraz dotarcie z jej przekazem do jak najszerszego kręgu odbiorców. Współpraca z Teatrem Telewizji to doskonały przykład wykorzystania potencjału patriotyzmu gospodarczego, gdzie kultura łączy się z biznesem – powiedział Janusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

Dodatkowo, w ramach promocji Teatru Telewizji, będą podejmowane działania skierowane specjalnie do młodych ludzi, aby zachęcić ich do obcowania z polską sztuką wysoką. Krzewienie postaw u młodego pokolenia to jeden z kluczowych celów, jaki przyświeca podjętej współpracy Teatru Telewizji i PGNiG.