Teatr Telewizji TVP

Kryptonim Maks

W 1969 roku Teatr Sensacji „Kobra” zaprezentował przedstawienie Edwarda Szustera i Jerzego Bindera w reżyserii Józefa Słotwińskiego.

Milicja odczytuje meldunki podpisane kryptonimem Maks o zorganizowaniu siatki szpiegowskiej. Z Niemiec przybywa łącznik Kurt – jego zadaniem jest przyspieszyć akcję mającą na celu zdobycie wyników badań opracowanych w prowincjonalnym laboratorium. Kurt, za pośrednictwem leśniczego, spotyka się z członkami grupy. Ale kto jest Maksem?

Wkrótce inżynier z laboratorium dostarcza Kurtowi mikrofilm z wynikami badań. Inżynier zostaje aresztowany pod zarzutem szpiegostwa. Kurt znika, a leśniczy z tajemniczym Maksem wyjeżdża. Czy uda się schwytać przestępców i rozwiązać zagadkę: kto jest kim?

Autorzy: Edward Szuster, Jerzy Binder
Reżyseria: Józef Słotwiński
Zdjęcia: Aleksander Lipowski
Realizacja telewizyjna: Alicja Ślężańska
Scenografia: Barbara Cybulska

Obsada: Barbara Horawianka (Bufetowa), Emil Karewicz (Leśniczy), August Kowalczyk (Kurt), Jan Englert (Janik), Zygmunt Listkiewicz (Major), Bogdan Niewinowski (Kapitan), Jerzy Tkaczyk (Prezes), Jerzy Dukay (Inżynier), Tadeusz Kosudarski (Kierowca), Klemens Mielczarek (Pomocnik), Agnieszka Byrska (Dziewczyna), Mirosław Gruszczyński (Funkcjonariusz), Roman Kosierkiewicz (Klient)